Witamy w Lavenda Cafe & Galeria, mamy już ponad 10lat. Już w pierwszym roku naszej działalności zostaliśmy wybrani przez naszych Klientów Najlepszym Lokalem Gdynia 2012 w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego i portalu Nasze Miasto. W 2017 roku ponownie głosami naszych Gości zostaliśmy wybrani Najlepszą Kawiarnią w Gdyni w konkursie MIstrzowie Smaku 2017, organizowanym przez Dziennik Bałtycki.

Na początku było marzenie o stworzeniu miejsca, które połączyłoby 3 pasje: miłość do kawy, sztuki i lawendy. Kulinarne zainteresowania i chęć odkrywania i testowania  nowych smaków były dodatkowym argumentem do otworzenia kawiarni, w której będzie można smacznie zjeść i napić się dobrej, świeżo palonej kawy w wyjątkowej atmosferze.
Menu naszego bistro jest proste, inspirowane w dużej mierze kuchnią śródziemnomorską, a nasze potrawy przygotowujemy codziennie ze świeżych składników.

W kuchni króluje włoska zasada „materia prima”, co oznacza, że produkty wykorzystywane do przyrządzania dań poddawane
są tylko lekkiej obróbce, – tak, aby w przygotowanych daniach zachować ich pierwotny smak.

Sałaty i warzywa dostarcza nam gospodarstwo ekologiczne gdzie uprawę traktuje się z prawdziwą starannością i niespotykaną pasją. Sosy do sałat komponowane są z wyselekcjonowanej oliwy z oliwek aromatyzowanej śródziemnomorskimi ziołami. Mięsa przed grillowaniem nabierają smaku w marynacie z ziół Prowansji i Toskanii. Stosowane przez nas pieczywo do kanapek to świeżo upieczone bagietki.
Bruschettę serwujemy na chlebku toskańskim, który opiekamy na miejscu.
– a wszystko to przyrządzone przez szefa, a właściwie szefową kuchni, wielką pasjonatkę sztuki kulinarnej.

Nasz lokal to nie tylko wrażenia kulinarne, ale również wrażenia estetyczne (projekt : www.pracowniawnetrza.com.pl)
Głównym elementem wystroju jest oryginalna ściana z cegły (1930r.), która w połączeniu z białym deskowaniem, szarością
i bielonym dębem tworzy niespotykany dotychczas w Gdyni klimat lokalu.
Wysublimowane dodatki w stylu francuskim jak i eksponaty sztuki współczesnej: lampy z metaloplastyki, francuskie magazyny wnętrzarskie, sącząca się w tle francuska muzyka chillautowa przywołują klimat słonecznej Prowansji.

Jest również darmowe WiFi.

Mamy małą galerię sztuki, w której prezentujemy prace młodych artystów z dziedziny fotografii i malarstwa (zajrzyj do Galerii Sztuki)

Istny raj dla duszy i podniebienia…

Z największą przyjemnością zapraszamy Państwa do odwiedzenia
Lavenda Cafe & Galeria i skosztowania naszej doskonałej kawy i prostej,
świeżej i zdrowej kuchni.

Irena & Jarek